Nákupní košík

Počet kusů: 0Cena: 0 Kč

Kontaktní formulář

Pokud nám chcete poslat rychlou zprávu, tady je to správné místo. Více informací najdete ve sekci Kontakt.

Kolik je jedna mínus jedna (slovy)?

 

Newsletter

Chcete-li zasílat novinky na e-mail, pošlete nám svou e-mailovou adresu.


Úvodní stránkaKategorieTrezory a sejfyTrezory a skříně na zbraně

Trezory a skříně na zbraně

Trezory na zbraně od výrobce Safetronics. Potřebujete uložit do bezpečí cennosti, šperky, důležité dokumenty či zbraň? Vybírejte kvalitní skříně na zbraně, jak pro dlouhé tak krátké zbraně.
Trezorové skříně na zbraně od společnosti Safetronics vyhovují technickým požadavkům pro zabezpečení přechovávaných zbraní nebo střeliva a podmínkám skladování. Navíc nabízí dokonalou kvalitu zpracování a perfektní bezpečí.
 
Skříně na zbraně poskytují perfektní úložnou schránku pro Vaše zbraně, abyste měli svůj arsenál pěkně v bezpečí proti nežádoucím návštěvníkům nebo živelným pohromám, protože některé modely odolávají jak ohni, tak vodě. 
 
Nejedná se pouze o uložení dlouhých zbraní, ale také krátkých zbraní, střeliva, šanonů apod. 
 
Podle zákona o uschování zbraní i střeliva je držitel zbraně kategorie A, B nebo C povinen zabezpečit zbraň i střelivo během nošení i přechovávaní. 

Přechováváním se myslí mít zbraň v nenabitém stavu, tj. nemít náboje v zásobníku, nábojové schránce a hlavně v nábojových komorách válce revolveru. 

 
 
Vlastnictvím dvou a více zbraní jste povinni zabezpečit zbraň proti odcizení, ztrátě a zneužití a to pořízením uzamykatelné bezpečné schránky nebo sejfu.
 
Při vlastnictví do deseti zbraní se přidává povinnost mít zbraně a střelivo v uzamykatelné ocelové skříni, která splňuje technické požadavky a to nejčastěji: mít zbraň nebo střelivo uvnitř bytových a provozních prostorů nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí.
Příslušný policejní útvar, který má potřebné pravomoce, je oprávněn provést kontrolu zabezpečení zbraní u držitelů zbrojních průkazů. 
 
 
 
Trezory na zbraně, pistole, krátké i dlouhé zbraně včetně střeliva se uchovávají v uzamykatelné bezpečnostní schránce s bezpečnostními dveřmi podle normy EN 1143-1, dále podle české normy ČSN 906012 a také dle normy EN 14450
 
Informace a vysvětlení norem včetně kotvení naleznete ZDE.
 
Kotvení a pojištění
 
Skříně na zbraně se standardně kotví ke zdi i do země pomocí chemické kotvy, tj. ukotvením svornice do chemické malty. 
 
Zadní strana i dno mají většinou dva až čtyři otvory, které slouží k ukotvení. My tedy vyvrtáme čtyři otvory do zdi nebo do země, vysajeme vysavačem, chemickou kotvu (pryskyřici) vmísíme do otvoru a poté vložíme síťku a svornici, která projede otvory schránky do otvoru ve zdi a dojde tak k maximálně pevnému upevnění a zabezpečení proti odcizení a odnesení.
 
Doporučujeme nechat kotvení na profesionálech, kteří jsou za správnost ukotvení zodpovědní a tudíž i Vy v ruce držíte papír potvrzující profesionální ukotvení, což je přínosným a rozhodujícím faktorem v případě, že si budete chtít připojistit obsah. 
 
 
Pojišťovny zohledňují mnoho faktorů, mezi nimiž je například umístění, ukotvení, bezpečnostní třídy, splnění norem, pořizovací cena, apod. Kotvení je priorita číslo jedna a pojištění by měla být priorita číslo dvě, neboť v dnešní době drzost lidí potažmo zlodějů nezná mezí a připojištěním obsahu nic nezkazíte. 
 
 
Pořízení bezpečnostní schránky je nevyhnutelným krokem k zabezpečení zbraní. Naše firma Tegus se specializuje na zabezpečení majetku a ochranu osob, proto si dovolujeme nabídnout Vám naše kamerové systémy včetně sledovacích zařízení, které umožňují sledovat dění v reálném čase a záznamy si můžete zaznamenávat do DVR rekordéru
 
Zabezpečit kamerovým systémem můžete například konkrétní místnost nebo celou budovu. 
 
 
Tip: Pokud chodíte na střelnici, můžeme vřele doporučit nejen balistické brýle ale také střelecká sluchátka, která jsou od špičkového výrobce 3M Peltor.
 
 
Pokud si s výběrem nevíte rady, obraťte se na nás a my Vám poradíme!
V kategorii nebyl nalezen žádný produkt.

Sdílejte na sociálních sítích

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Více informací