Osobní obranné prostředky
Mezi obranné prostředky, které u nás najdete, patří elektrické paralyzéry, často používané obranné pepřové spreje, nejrůznější obušky a další. Obranné prostředky jsou velmi často „malé“ a snadno se vejdou do tašky i drobné kabelky. Okamžik překvapení a výhoda, kterou poskytnou, vám mohou zachránit život.
Nikdy nepodceňujte ten fakt, že kdykoliv se může stát cokoliv. Nemluvíme pouze o přepadení, která se dějí denně, stačí si večer pustit televizní noviny a koukat, kolik útočníků dnes někomu ublížilo nebo se pokusilo ublížit.
Nechceme vás strašit, ale apelujeme na to, abyste byli při své sebeobraně opatrní a zvážili nákup svého osobního obránce, který vyjde na pár stovek korun ale v porovnání s obranným efektem a sílou daleko převyšuje svoji pořizovací cenu.
Na zdraví nelze šetřit ani si myslet, že věci, které se dějí ostatním, se mi stát nemohou. Ženy jsou nejvíce v nebezpečí na podzim a v zimě, kdy tma začíná již v 5 hodin následná cesta domů z práce nebo ze školy je nejvíce nebezpečným úsekem.
Doporučujeme proto pořídit si takové obranné prostředky, které vyhovují vašim potřebám a splňují určitou míru sebeobrany.
Bezkontaktní obranné prostředky
Mohli bychom tyto prostředky klidně i rozdělit na kontaktní i bezkontaktní, z čehož právě ty bezkontaktní tvoří nejrůznější pepřové spreje a sprejové svítilny, kterými se lze bránit na dálku, kdy dostřik spreje bývá u konkrétních modelů až 4 metry!
Kontaktní obranné prostředky
Do kontaktních prostředků bychom zařadili zbytek, například teleskopické obušky nebo paralyzéry, které vyžadují kontakt s útočníkem nebo cizí osobou.
Kubotan a taktická pera
K rozbití skla nebo silnému úderu se taktéž využívá taktické pero. Pero, které se svým vzhledem neliší od klasického psacího, nicméně jeho účinnost je až ohromující.
- Obrázkové zobrazení
- Tabulkové zobrazení